Recenze: První čarodějovo pravidlo - Terry Goodkind

Jedná se o první díl série Meč pravdy od známého spisovatele Terryho Goodkinda. Tato perla fantastiky je vydaná nakladatelstvím Classic v pevné vazbě. 

První čarodějovo pravidlo

Děj se odehrává ve Středozemí, kde není žádná magie a od ostatních zemí je oddělená nebezpečnou a neprostupnou bariérou. Hlavní postavou knihy je Richard Cypher. Ten jednoho dne zachrání krásnou ženu Kahlan, kterou pronásledují vojáci. Její zemi totiž vládne krutý Darken Rahl, který se snaží najít tři schránky Ordenu, aby získal neomezenou moc. Proto prošla onou bariérou, aby ve Středozemí našla čaroděje, který má ustanovit Hledače, jehož úkolem je porazit zlého vládce. Čaroděj Zedd ustanoví Hledačem právě Richarda. Za pomoci svých přátel a Meče pravdy se Richard snaží zabránit shromáždění všech schránek.   
Více o ději Vám prozrazovat nebudu, kniha určitě stojí za přečtení.

I když se jedná o poměrně silnou knížku o 592 stranách, pěkně se čte a děj rychle utíká. První čarodějovo pravidlo Vás nutí číst pořád dál, protože chcete vědět jak bude příběh pokračovat a jak vše dopadne. Charaktery jsou propracované a hlavní postavy si nejde nezamilovat. Některé pasáže jsou úsměvné a jindy trnete strachy o svoje oblíbence.

Možná se k Vám doneslo něco o seriálu na motivy knihy, který má už dvě série. Určitě si raději přečtěte knížku, obsahuje toho mnohem více.

Originální název: Wizard's First Rule
Nakladatelství: Classic
Překlad: Martin Stočný
Rok vydání:  2008
Počet stran: 592
Podoba knihy: vázaná
Běžná cena: 389 Kč

 

Komentáře

  1. Pěkné :-) ma tuhle knihu už se dlouho chystám, ale vždy ji něco předběhne :-/

    OdpovědětVymazat
  2. saenea: Podobně jsem na tom s dalším pokračovánim téhle série. :) Ale jsou v pořadí. ;)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Budeme rádi když nám napíšete komentář. Zajímají nás vaše názory na naše příspěvky. Děkujeme.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Severská mytologie - Neil Gaiman

Ohnivá křídla: Dračí věštba - Tui T. Sutherlandová

Zlo - Peter Newman