Evoluce: Věž zajatců - Thomas Thiemeyer


Anotace
Lucie a její přátelé konečně z posledních sil dorazí do města přeživších. Doufají, že budou konečně v bezpečí před útoky šílených zvířat a naleznou odpovědi na všechny své otázky. Ve městě ale není něco v pořádku. Jako by se lidstvo vrátilo ke svým počátkům a na zemi znova ožil středověk. Mladí lidé zjišťují, že nejsou první cestující časem a cesta domů přes zemi obřích a hrozivých squidů nebude vůbec jednoduchá. Zdá se, že jejich dobrodružství teprve začíná.Příběh pokračuje v momentě, kde skončil první díl. Skupina přeživších se rozdělila a Jem je nyní odkázaný jen sám na sebe a své schopnosti přežít. Štěstí je, že mohl zůstat v opuštěné jeskyni a dokonce si opéct maso, které tam jako kořist měl schované předchozí obyvatel. Díky chladu bylo pořád k jídlu. Dalšího dne se chtěl vypravit zpátky za svými přáteli (a Markem), kteří dojeli až do pevnosti. Jenže během pozorování zjistí, že tamní obyvatelé mají otroky a ti jsou jak jinak než černé barvy kůže. A protože Jem je také černoch, skončil by patrně s bičem na zádech. Hlavní branou tam tedy vejít nemůže.

Všichni ostatní dojedou do pevnosti školním autobusem a její obyvatelé je přijmou. Marek se sám jmenuje vedoucím skupiny a vyjednává za všechny.

V pevnosti vládne prakticky středověk. Celá společnost si zvolila za vlastní vikinskou mytologii a i jména tak znějí (třeba Ragnar). Ženy jsou dobré tak na vdávání a plození dětí. Důležité funkce ovládají muži. A do toho vpadnou lidé z našeho současného světa, kteří jsou zvyklí na něco jiného. Konkrétně dívky si jen těžko zvykají na představu, že jim bude vybrán manžel. Naopak Marek se rozhodne chytit příležitost za pačesy a zlepšit i upevnit svou pozici mezi místními. Víc se tak projevuje jeho  zrádná a bezohledná povaha. Klišé je, že pevnosti vládne Jarl, který už není tak silný a i jeho respektovaná moc upadá. Naopak je tu jeho rádce, který získává na síle a kterou se snaží ještě upevnit. A příchod cizinců mu hraje do karet.
Nové postavy jsou Ragnar a Léod. Ragnar je potomek Jarla a Léod syn knihovníka. Oba budou pro děj důležití a jejich vztah s partou ze současnosti se bude vyvíjet dál.

Příběh je rozdělený na kapitoly a přibývají pohledy obyvatel pevnosti, všechno psané v er formě. Stejně tak zůstávají kapitoly, které se skládají jen z přímé řeči, kde spolu komunikují squidové. Druhý díl přináší nové informace. Ty se týkají jednak přímo squidů, kteří se budou přímo zapojovat do dění a to možná trochu překvapivě. Mládež se také dozvídá nové informace o cestování časem. Pro rozvíjení linky se squidy je důležitá Lucie a její schopnost. Dívka vidí kolem každého člověka barevnou auru, která se mění podle emocí. Nebudu prozrazovat víc, ale vlastnosti hlavonožců mi na tom přijdou hodně zajímavé. Nicméně to sebou nese i nějaké nevýhody, kterých si ostatní všimnou.

Závěr knihy je opět otevřený a nechává čtenářovu fantazii, aby si představoval, co asi bude dál. Alespoň do doby než vyjde závěrečný třetí díl. Jsem zvědavý jestli se autor vrátí k přeživší, kteří zůstali na letišti, protože o nich nic nevíme. Příběh je napsaný čtivě a rychle odsýpá. 


Na závěr bych chtěl poděkovat internetovému obchodu KNIHCENTRUM.cz za poskytnutí knihy Evoluce: Věž zajatců.

Autor: Thomas Thiemeyer
Překlad: Eva Pátková
Počet stran: 328
Nakladatelství: Bookmedia

Komentáře

 1. Třetí díl se momentálně překládá. Chtějí ho vydat nejpozději v lednu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, něco takového jsem někde četl. Ale nevěděl jsem nakolik je to oficiální tak jsem to nezmiňoval.

   Vymazat
  2. Tento časový plán pochází přímo od nakladatelství Bookmedia - je to oficiální.

   Vymazat
  3. Dobře, v pořádku. :) Já se jen díval na stránky nakladatelství Bookmedia a tam nic napsaného nebylo.

   Vymazat
  4. Já se jich na to zeptal mailem.

   Vymazat

Okomentovat

Budeme rádi když nám napíšete komentář. Zajímají nás vaše názory na naše příspěvky. Děkujeme.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kostičas - Samantha Shannonová

Noční motýl - Ondřej S. Nečas