Posuď knihu podle obalu #11


Tohle meme vymyslela Siky z Knižního doupěte. Každou středu budeme publikovat článek, který bude obsahovat knížku, kterou právě čteme.

Název knihy: Po zániku země: Dokonalá bestie

Autor: Michael Jan Friedman, Robert Greenberger, Peter David

Anotace:
Na planetě zvané Zantenor neboli Posvátný svět se stále drží obtížná Havěť, která je trnem v oku civilizaci Krezatínců. Předešlý pokus ty tvory vyhubit ztroskotal. Proto nastává druhá fáze a ty nejlepší mozky se snaží vyrobit zbraň schopnou planetu očistit. Výsledkem nakonec však není vůbec nic technického. Zrodí se obrovské obludy, živá masožravá monstra velikosti dinosaurů, naprogramovaná na jediné: zabíjet a žrát Havěť.
Kolonisté ze zničené Země, usazení v novém vesmírném domově, tak náhle stojí proti hrozbě, jakou si až dosud nikdo nedovedl představit…

Vojenské zvláštní síly kolonie před sebou za celá staletí od exodu ze Země neměly těžší úkol a zdá se, že nyní veškeré možnosti obrany selhávají. Proti příšerným predátorům, které podle pravěkých medvědů pojmenovali ursové, jsou totiž veškeré zbraně neúčinné. A mrtvých přibývá…

Kadet speciálních sil Conner Raige se ne tak docela z vlastního rozhodnutí ocitne v přední palebné linii lidského boje o přežití. Ve městě už není nikoho, kdo by neztratil jednoho nebo víc svých blízkých. Zoufalství žene lidi do anarchie, proti speciálním jednotkám se zvedá odpor, ještě přiživovaný jistým televizním moderátorem. Aby všechno neskončilo naprostou katastrofou, je třeba vyvinout novou taktiku a novou zbraň.Ale tím, co vede lidi k vítězství, bývá něco ještě mocnějšího než zbraně. Je to srdce toho, kdo ji drží. A jeho láska. A odvaha…

Můj názor:
Viděli jste film Po zániku Země, kde hrají Will a Jaden Smith? Já tedy ne, ale podle ohlasů jsem o moc nepřišel. Takže s nápravou nechvátám. Ale na druhou stranu se mi díky nakladatelství Metafora do ruky dostal tenhle prequel. Nevím jestli věta na obálce, která poukazuje na spojení s filmem pomůže v prodeji, ale klidně bych jí tam oželel. Stačí zmínka na zadní straně. Popravdě mi spíš vadí to modré písmo, které se s teplými barvami tluče. Ale ta malba, je úžasná! V popředí stojí muž s chladnou zbraní, má na sobě naznačenou nějakou zbroj a helmu. Proti němu se žene obrovská obluda, ale i na pozadí se děje plno akce. Takhle by to vypadalo na pořádné akční sci-fi, tak doufám, že mě příběh nezklame. 

A co si o obálce myslíte vy?Komentáře

 1. Náhodou jsem už knihu před pár dny dočetla, zklamaný určitě nebudeš.. ale na film se nedívej :-)
  Co se obálky týče, souhlasím a kresba s mi taky líbí :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Taky se mi tahle knížka dostala díky Metafoře, nicméně....přišlo mi, že se věnoval úplným zbytečnostem, navíc tam dost vadilo i to přeskakování z postavy na postavu. Čtenář neměl dostatek času na to, aby si na určitou postavu zvykl a už tu byla další. A film, no, jedině pokud budeš něčím ovíněný, pak možná. :-D Mám sci-fi ráda, ale zůstanu u Franka Herberta, Wyndhama, Asimova atd. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem knihu taky od Metafory dostala, musím říct že mě příjemně překvapila :-D Nevím, bavilo mě to. Přeskakování z postavy na postavu mi teda vůbec nevadilo, naopak to spíš doplňovalo takovou tu "atmosféru chaosu". Ale film je teda docela katastrofa.

  OdpovědětVymazat
 4. Ta obálka je fajn! Taková netypická, svá, líbí se mi. Třeba na knihu Po zániku země se chystám taky, ale film určitě koukat nebudu. Jen bych si zkazil chuť.

  OdpovědětVymazat
 5. Všem: Jak tak čtu vaše komentáře, jsem rád, že jsem se na film ještě nepodíval a ani to nehodlám napravovat. V knížce jsem teprve na začátku (strana 37), ale během dneška s tím ještě pokročím.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Budeme rádi když nám napíšete komentář. Zajímají nás vaše názory na naše příspěvky. Děkujeme.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ta lepší z nás - Burke Alafair

Kostičas - Samantha Shannonová

Nová smlouva - Michael Atamanov

Kirké - Madeline Miller

Fan překlady knih

Všechny krásné lži - Peter Swanson