Nakladatelský maraton - Metafora


Nakladatelský maraton je projekt, který vymyslela Verča z blogu Books and smile. Nám se to zdá jako výborný nápad a rozhodli jsme se také zapojit.

Každý týden se můžete těšit na jeden článek s knihami z určitého nakladatelství. Dnes je příspěvek věnovaný nakladatelství Metafora

Žena v černém
Je to hororový příběh o mladém muži jménem Arthur Kipps, který začne vidět ženu celou v černém. Zatím jsem neměl čas příběh přečíst, ale jde o tenkou knihu, která se určitě bude číst jedním dechem. Byl podle ní také natočen film, kde hraje Daniel Radcliffe. Proto také ta filmová obálka.

Prokletí ohně
Knížku jsem dostala jako recenzní výtisk a opravdu si na svůj výběr nemůžu stěžovat. Knížka mě zaujala od prvního do posledního písmenka a stala se tak jednou z mých nejoblíbenějších. Více se dozvíte v recenzi.

Návrat domů
I tenhle příběh se mi moc líbil. Žena zabloudí ve vánici a zachrání ji tajemný muž. Bohužel ale ztratila paměť, takže je odkázaná pouze na svého zachránce a na jeho dobrotu. Více se dozvíte v recenzi.

Andělé a démoni
Dana Browna určitě není potřeba nějak zdlouhavě představovat. V této knize se poprvé objevuje postava Roberta Langdona, který je hlavní postavou ještě dalších dvou knih. I podle této knihy byl natočen film, hlavní roli ztvárnil Tom Hanks.

Trojská maska
Tahle kniha vypráví o podmořském archeologovi Jacku Howardovi. Na blogu si můžete přečíst recenzi, kde se o knize dozvíte víc.


Takže celkem máme od Metafory 5 knih, ale určitě si děláme zálusk i na další. Za všechny například Má noc je tvůj den - knihu od Melanie Rose, která napsala Návrat domů a nebo umělecké životopisy, jako je například Dáma ve zlatém.Komentáře

  1. Až na Andělé a d. mám taky všechny tyhle knížky doma :))

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Budeme rádi když nám napíšete komentář. Zajímají nás vaše názory na naše příspěvky. Děkujeme.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Severská mytologie - Neil Gaiman

Ohnivá křídla: Dračí věštba - Tui T. Sutherlandová

Zlo - Peter Newman